Volgens FTM hebben de besturen van zes ziekenhuizen in de regio en afgevaardigden van zorgverzekeraars Zilveren Kruis en CZ een geheim rapport van adviesbureau Gupta Strategists besproken over de stapsgewijze ontmanteling van het VUmc, Dat elf jaar geleden is gefuseerd met het AMC.
‘We hebben de afgelopen jaren juist fors geïnvesteerd in locatie VUmc, denk aan RDC Adore en het Imaging Center, aldus de woordvoerder.
Wel is er tussen ziekenhuizen in de regio Amsterdam en zorgverzekeraars Zilveren Kruis en CZ overleg over de inrichting van de zorg op de lange termijn. ‘Alle ziekenhuizen hebben namelijk te maken met personele krapte, een stijgende zorgvraag en noodzakelijke investeringen in de ziekenhuizen.’
In het rapport van Gupta Strategists staat een aantal scenario’s voor de toekomst, waarvan kennelijk de sluiting van het VUmc deel uitmaakt. ‘Het is een advies, waarover we met elkaar in gesprek gaan.’